ochrana mladistvých

Jak chránit děti?

Na jedné straně nepřeberné množství benefitů, na straně druhé ale také spousta úskalí a rizik. Řeč je o internetu, který ve 21. století tvoří naprosto neodmyslitelnou součást našich životů. Rádi byste těmto rizikům předcházeli a měli lepší přehled o tom, jak děti tráví svůj volný čas v online prostředí, ale třeba i mimo něj? Vsaďte na jednu z mobilních aplikací pro rodičovskou kontrolu!

Za nejkomplexnější nástroj v oblasti rodičovské kontroly je považována aplikace Qustodio. Díky ní můžete filtrovat webové stránky, nastavit časové limity nebo třeba sledovat polohu. Nevýhodou zde ale může být jen omezené sledování sociálních médií. Vyzkoušet můžete také aplikaci Mobicip nabízející podobné funkce nebo třeba rodičovskou kontrolu Kroha, která je uživatelům navíc dostupná v češtině

Pakliže si děláte hlavu s tím, že vaše dítě tráví příliš mnoho času na sociálních sítích a bojíte se nástrah, jednoduše si stáhněte aplikaci Bark, která se dokáže propojit s více než 25 sociálními médii a monitorovat tak jejich obsah. V tomto směru je efektivním nástrojem také aplikace EvaSpy, která vám pomůže s rodičovskou kontrolou na platformách, jako je Whatsapp, Facebook, Instagram a mnoho dalších. Využívat ji ovšem můžete pouze pro Android.

Jestli chcete mít především dokonalou jistotu o tom, kde se vaše dítě právě pohybuje, určitě vsaďte na aplikaci Find My Kids. Poskytuje intuitivní prostředí, je snadno ovladatelná a obsahuje také rodinný chat, díky němuž můžete být s rodinou stále v kontaktu. Vhodnou volbou pro sledování polohy je také aplikace mSpy, která zároveň slouží pro monitorování nejrůznějších aktivit dítěte na telefonu

Po stažení aplikace máte zkrátka aktivity svých ratolestí plně pod kontrolou, a navíc dokonalý přehled. Nejprve si ovšem dobře rozmyslete, s čím si děláte největší starost a co přesně chcete sledovat. Dostupných aplikací je totiž opravdu celá řada a na výběr máte nespočet funkcí, z nichž si můžete vybrat právě tu nejefektivnější.