aktuality

Kolik je moc aneb jak poznáte, kdy je lepší s hraním přestat

Jak odhadneme, že už je to jednoduše „přes čáru“? Na tuto otázku nelze najít jednoznačnou odpověď, a to obzvlášť z toho důvodu, že každý z nás je jiný a pro každého bude limit představovat něco trošku jiného. Existují ale dva faktory, které v rozhodování mohou pomoci, a těmi jsou čas a částka, které do hraní vkládáte. Na světě není žádné pravidlo, které by říkalo, kolik času a peněz utracených v zábavním průmyslu je správné, a to z toho důvodu, že každý máme jiné životní podmínky. Někdo má spoustu peněz, ale život ve stresu. Někteří zase spoustu volného času, pohodu, ale financí méně. Z toho vyplývá, že nejdůležitějšími kritérii jsou čas a peníze.

Základní pravidlo tedy zní: „Nehraj více, než si můžeš dovolit, a nevěnuj hraní více času, než máš vyhrazeno.“

Zábavní průmysl přináší odpočinek od každodenních starostí a únik od našeho stereotypního a mnohdy stresujícího života. Ale vždy by měla být zachována jeho podstata, a tou je zábava.

Nastavte si herní limit a hrajte zodpovědně

Začíná-li vám hraní nabourávat běžný život, jako jsou setkání s rodinnou, přáteli nebo finanční stabilitu, je na čase zamyslet se a začít s tím něco dělat. Ačkoliv tento zdánlivě banální problém nemusí na první dobrou značit přicházející závislost, je vždy lepší, mít ho pod kontrolou. Tuto možnost nabízejí herní limity, které vás přes stanovenou investici nebo čas nepustí pokračovat ve hře. Nejsou univerzální a můžete si je nastavit libovolně podle vlastních preferencí.

U nás v Sazce nabízíme možnost nastavení omezujících limitů v sekci „Můj účet“. A aby hraní nepřekračovalo zábavu a nenabourávalo běžný život, můžete si upravit časový, finanční limit i počet přihlášení za den, měsíc i rok. Ten nejpřísnější pak hru zastaví. Nemusíte si nastavovat všechny limity, ale jen některé z nich. Hraní tak zůstane zábavou a příjemným relaxem. Více informací o jednotlivých limitech nabízíme zde.

Zdroj: spelalagom.se