aktuality

Kurzové sázení nejen pro milovníky sportovních zápasů

Zvítězí Barcelona nebo Real Madrid? Kdo vyhraje Velkou pardubickou? A bude Matouš Ruml vítězem Star Dance? Nejen na sport, ale i na jiná atraktivní témata nám sázkařské společnosti umožňují vsadit svůj tip. Odkud se vzalo kurzové sázení, co ho činí tak oblíbeným a na co si dát pozor? Dozvíte se v následujícím článku.

Kde se vzalo kurzové sázení?

Asi nepřekvapí, že je kurzové sázení odjakživa spjaté se sázením na koňské dostihy. První známá zmínka pochází z roku 1635. Tehdy se proti sobě postavili dva britští gentlemani, kteří si vsadili na své koně. Měli se údajně shodnout na možnostech výhry 2:1. Kurzové sázení se pak stalo v dostihovém světě oblíbenou záležitostí, která má nyní přesah i do jiných sportovních a společenských událostí.

Jste například fanouškem fotbalu a rádi byste si vsadili výhru vašeho oblíbeného fotbalového týmu. Vsadíte-li vítězství Realu Madrid v kurzu 1,6 a s vkladem 1000 Kč, je šance na výhru 1 600 Kč. Výše výhry je totiž přímo úměrná kurzu a výši sázky. Kurz sázky pak znamená, jakou šanci přikládá bookmaker sázkové společnosti určité události. Platí tedy pravidlo: Čím nižší je kurz, tím vyšší je šance na výhru.

Abyste si mohli vsadit, musíte být starší 18ti let a musíte se nejprve registrovat . Jedinou výjimku má sázka na zvířecí dostih. Většina kurzových sázek se dnes přesunula do on-line světa a nabízí sázejícím možnost vsadit si bez toho, aniž by museli vyplnit papírovou sázenku.

Všeho s mírou

Každá zábava má své limity. Ať už máme koníčky jakékoliv, měli bychom myslet na to, aby nám neovlivňovaly život a namísto radosti nepřinášely problémy. Je hezké vsadit si na dostihy, prezidentské volby nebo na oblíbené sportovní zápasy, ale musíme znát své limity.

Přestože jsou kurzové sázky a zejména možnost live sázek adiktology vnímané jako středně až vysoce rizikové, měli bychom mít na paměti, že to není jen samotný rizikový potenciál hry, který má vliv na to, zda nás hra zcela pohltí či nikoliv. Roli hraje i naše osobnost, životní události a psychické rozpoložení, které nás ovlivňují a mají vliv na rozhodování.

Pokud tušíte, že máte slabší vůli, zkuste si nastavit herní limity, které vám pomohou v tom, abyste sázením netrávili více času a neutráceli více financí, než byste si možná kdy přáli. Budete tak mít jistotu, že sázení zůstane příjemnou zábavou a nepřinese, i když třeba výjimečně, zbytečné problémy. Více informací o nastavení herních limitů se dozvíte zde.