aktuality

Sazka se zapojila do celosvětové kampaně Gift responsibly a vyzývá: Los není vhodný dárek pro malé děti

V Sazce se dlouhodobě snažíme podpořit myšlenku, aby hra přinášela radost a odpočinek. Stejně jako Vánoce, nejkouzelnější svátky v roce, a proto jsme se zapojili do celosvětové prázdninové kampaně Gift Responsibly, tedy „Daruj zodpovědně“. Naším společným přáním je, abyste si tento čas užili se svými blízkými a až budete vybírat dárky a sáhnete po stíracím losu pro štěstí, tak je darovali do těch správných rukou.

Málokdo by tvrdil, že na Štědrý večer ještě nikdy nedostal los. Ať už jako pozornost k dárku nebo jako překvapení na prostřené vánoční tabuli ho někdy dostávají i velmi malé děti, ačkoliv jim do rukou nepatří. Zřídkakdo by se totiž pozastavil nad tím, proč by tato maličkost mohla dětem ublížit.

Spousta volného času

Stírání losu kromě zábavy a radosti provází také pocit napětí. Následná euforie z výhry a nedostatečně vyvinutá osobnost pak můžou v dětech vzbudit touhu zkoušet zábavní hry dál.

Neexistuje v dětském světě i jiná maličkost, která by dokázala oči vaší ratolesti potěšit minimálně stejně? Určitě ano, a to nehledě na to, že je stírací los povolený dospělým od 18ti let. Až se tedy budete příště rozmýšlet, zda tuto maličkost malým dětem pořídit, věnujte ho raději babičce, dědečkovi nebo jinému, dospělému členu rodiny. Případně si ho setřete pro radost sami.

Kampaň Gift Responsibly

Každoročně se National Council on Problem gaming a International Centre for Youth, tedy dvě organizace zabývající se problémovým hráčstvím spojí a žádají loterie, aby podpořily prázdninovou kampaň cílenou na zvýšení povědomí o rizicích zábavních her pro děti a mladistvé. A protože se Sazka již dlouhodobě věnuje podpoře zodpovědného hraní, stala se letos součástí této celosvětové kampaně, po boku velkých světových loterních společností. Chcete malým dětem koupit stírací los pod stromeček? Tak přemýšlejte prosím znovu.